O společnosti

Orion Pharma Animal Health - jedna z předních společností ve Skandinávii

Orion Corporation je finskou farmaceutickou společností, která vyvíjí, vyrábí a prodává humánní i veterinární farmaceutické přípravky, aktivní farmaceutické substance, a diagnostické testy pro celosvětový trh. Orion svými produkty vytváří spokojený život již 90 roků.

Orion Pharma Animal Health je jednou z hlavních společností v oblasti veterinární medicíny ve Skandinávii (Finsko, Dánsko, Švédsko, Norsko). Produktové portfolio zahrnuje vlastní originální produkty i generické přípravky pro společenská i hospodářská zvířata. Orion ve Skandinávii také distribuuje řadu produktů svých partnerů - nadnárodních společností. 

Nejdůležitějšími originálními produkty Orion Pharma Animal Health jsou sedativa Domosedan®, Dexdomitor ®, Domitor® and Antisedan®. Domosedan je je určen pro sedaci hospodářských zvířat, zejména koní, pro veterinární vyšetření a lehčí zákroky. Domitor je sedativem pro kočky a psy. Dexdomitor®, nejnovější produkt této skupiny, je sedativem a analgetikem nové generace pro společenská zvířata. Antisedan je protilátkou pro Dexdomitor ® a  Domitor®, která se používá k hladkému a rychlému probuzení zvířat po zákroku.

Mezi veterinární léčivé přípravky v naší distribuci dále patří antibiotikum Kefavet pro psy a kočky, nesteroidní antiflogistikum Comforion pro hospodářská zvířata a koně, nesteroidní antiflogistika Canidryl a Rheumocam pro psy a kočky, léčivé ušní kapky Orilan pro psy a kočky, sedativum Ketamidor, odčervovací tablety pro psy Prazitel a Zantel, unikátní nesteroidní antiflogistikum Danilon pro koně, a nejnověji Sileo, přípravek proti úzkosti a strachu z hluku u psů.

Mezi volně prodejné přípravky patří široké portfolio produktů řady Aptus® pro společenská zvířata. 

Orion se také zaměřuje na zkoumání příležitostí pro využití našich poznatků z vývoje humánních produktů ve  veterinární medicíně.

Divize Animal Health vytváří asi 7% celkového obratu Orion Corporation. Růst obratu je dosahován prodeji originálních produktů a tvorbou silných lokálních portfolií v oblastech s vlastní marketingovou sítí. Orion Pharma Animal Health také expanduje do nových teritorií, v současné době do východní Evropy.