21.12.2009 - Dexdomitor®, Domitor®, Domosedan® a Antisedan® zpět v distribuci společnosti Orion Pharma

Dovolujeme si Vám oznámit, že distribuční práva na veterinární léčivé přípravky Dexdomitor®, Domitor®, Domosedan® a Antisedan® se vracejí od společnosti Pfizer zpět ke společnosti Orion.

V důsledku akvizice společnosti Wyeth firmou Pfizer vznesla Evropská komise na firmu Pfizer požadavek vzdát se v některých evropských zemích určitých aktiv v rámci své veterinární divize. Společnost Pfizer proto vrátí společnosti Orion distribuční práva na výše uvedená veterinární sedativa.

 

Firmy Pfizer Animal Health a Orion jsou již dlouhá léta exkluzivními partnery pro prodej přípravků Dexdomitor®, Domitor®, Domosedan® a jejich antagonisty Antisedan®. Přestože tato dlouhodobá exkluzivní spolupráce byla vždy všestranně prospěšná, firmy Pfizer a Orion ji nyní v Evropě musí ukončit.

Orion Pharma Animal Health, veterinární divize společnosti Orion Group, proto nyní převezme distribuci těchto sedativ, které vyvinula, na všech evropských trzích, které dříve marketingově patřily do regionu firmy Pfizer Animal Health. Orion nadále zajistí distribuci těchto přípravků prostřednictvím vlastní obchodní sítě v Polsku, v České republice, v Maďarsku a na Slovensku. V ostatních evropských zemích bude Pfizer Animal Health pokračovat v distribuci těchto produktů až do data, kdy bude definován nový způsob jejich distribuce. Orion Vás bude s patřičným předstihem informovat, jak bude distribuce těchto přípravků dále zajištěna.

Jako veterinárního lékaře či distributora Vás ubezpečujeme, že přípravky Dexdomitor®, Domitor®, Domosedan® a jejich antagonista Antisedan® budou dále dostupné a jejich dodávky budou probíhat hladce.