30.3.2015 - Chovatelský příběh 1: Fox a Kelly

Dobrý den, vlastním dva pejsky – křížence jezevčíka, Kelly a Foxe, oba mají přes 10 let. Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti s přípravky Aptus Apto Flex na klouby a Aptus SentrX Eye gel.

O přípravku APTO-FLEX na klouby jsem se dozvěděla od svého veterináře, který mi jej nabídl s tím, že tento přípravek je jediný na trhu, který skutečně regeneruje kloubní chrupavku. Vzhledem k tomu, že oba pejskové jsou již starší a v mládí běhali závodně agility (Fox si odnesl „sportovní úraz“ – má naštípnutou ploténku a Kelly srazilo v roce 2001 auto, přičemž to odnesla zlomenou pánví a roztříštěným kyčelním kloubem a absolvovala 2 operace), vyzkoušeli jsme mnoho přípravků kloubní výživy - přes sypké až po různé tabletky.
 
Aptus APTO-FLEX mě zaujal nejen složením, které vypadalo velmi účinně, nízkým dávkováním,  ale i způsobem podávání – je v tekuté formě, takže odpadá „cpaní“  tabletek pejskovi do tlamy. Oba pejskové přípravek přijímají naprosto bez problémů – každý večer jim jej přimíchávám do krmiva.
 
Vzhledem k tomu, že přípravek užíváme již několik let, mohu potvrdit, že jsem se o jeho pozoruhodných účincích osobně přesvědčila a nedám na něj dopustit. Kelly a Fox již v seniorském věku pracují pouze jako canisterapeuti v domovech důchodců. Na hopsání to již sice u nich není, ale drží se – bez problémů chodí a běhají a stav kloubů se u nich nezhoršuje.
 
S jejich věkem souvisí i to, že stárnoucí pejsek začíná mít spousty problémů, podobně jako starší lidé. Kelly se letos v létě udělal na oku „vřed“, který se nehojil, stav očička se naopak začal zhoršovat a hrozilo protržení rohovky. Bylo nám doporučeno jet přímo na oční kliniku do Ostravy, kde nám dali antibiotika, zkusili hemo-léčbu a doporučili pro Kelly používat další Váš přípravek, a to Aptus SentrX Eye Gel, který se jí měl kapat 2x denně do oka. Přípravek je v malých lahvičkách, aplikace je nenáročná a jedna lahvička nám vydržela na cca 1 týden a něco. Stav oka se velmi zlepšil, dokonce jsme byli naším panem veterinářem pochváleni. Kelly nyní užívá SentrX Eye Gel preventivně a „musím zaklepat“, že oči se již nezhoršují a doufám, že nám bude dělat ještě pár let radost.
 
Děkujeme Orion Pharmě, že do České republiky začala dodávat takové perfektní přípravky, které jistě pomáhají zlepšovat život širokému spektru klientů.

 
Markéta Dohnalová, Kelly a Fox
www.cantesopavsko.ic.cz