26.6.2017 - Elí - maltézský psík

Dobrý den, balíček s objednaným sirupem APTO-FLEX nám došel v pořádku, a již jej fenečka Elí dostává.

A jakou mám zkušenost  s tímto přípravkem? Byl nám doporučen naší veterinářkou, a to z důvodu zhoršení pohyblivosti Elí.
Elí je fenečka maltézského psíka, pochází z útulku, kam ji dovezla  hlídka MP. Bohužel, i když je čipovaná, nebyla nikde registrována, a tak zůstala v útulku, kde  to moc špatně nesla. V útulku jsem několik let pracovala, a pohled na utrápené malé bílé stvořeníčko mi nedal, a tak jsem již ke třem pejskům u mne doma přibrala i malou Elí.
Po 5 letech u nás doma měla Elinka úraz páteře - vyhřezlou plotýnku. Podstoupila operaci na klinice Jaggy v Brně. Jinak by skončila ochrnutá na zadní končetiny. Rok rekonvalescence a podpora vazů a kloubů pomohl, a malá bílá Elí se mohla těšit  z pohybu.
Moc  rádi chodíme na výlety, pejsci mají hodně svých kamarádů, a díky tomu všemu si to mohla fenečka opět užívat spolu s ostatními členy mojí smečky. V současné době  je Elince cca 13-14 let, u mne je 8 let, a pohybově již není  takové kondici. Stáří a i to, že před lety měla úraz, způsobilo, že zadní končetiny nefungují jako u pejska, kterému se nikdy nic takového nestalo.
Ale díky  APTO-FLEXU má pěkné stáří. Bereme jej preventivně, nejen na doporučení naší veterinářky, a i při kontrolách na klinice jsme byli pochváleni. Bere jej nejen kvůli páteři, ale také pro lepší pohyblivost všech končetin.
Zkusila jsem APTO-FLEX vysadit a je pravdou, že již po týdnu jsem začala pozorovat, že se pejsek hůře pohybuje. Ted  již máme opět tento přípravek. Nějaký den trvalo, než  se to v těle ”uložilo” kam mělo, a babička Elinka běhá za svýma  třema psíma parťákama. Má veselejší výraz v obličeji a i když už hůře  vidí, tak na místech, kde to dobře zná, dokáže pěkně běhat.
Elí je potvůrka :-) a kloubní přípravky v podobě tablet nechtěla přijímat. I když byly rozmačkány, fenečka odmítala. Sirup ji chutná, přidávám jej do krmení, a vždy  je mistička vyjezená do posledního sousta spolu se sirupem APTO-FLEX. Nedám na tento připravek dopustit. Mám ještě tři pejsky, již také seniory, a když je třeba, dostanou jej také.
Dvanáct let jsem pracovala jako ošetřovatelka v útulku pro opuštěná zvířátka, a tento přípravek jsme tam hodně používali. Byli jsme s ním velice spokojeni. Nejen že pejskům ale i kočičkám chutnal, ale výsledky byly znát již po několika dnech užívání. Jak u zvířátek po úrazech, tak u seniorů.
S pozdravem Mirka Feherváryová a Elinka s kamarády Bertíkem, Čikinem a Deniskou